תאורת חצר וגינה

קישורים ממומנים
לא צריך להשקיע הרבה כסף כדי להפוך את הגינה הרגילה, המשעממת לאיזשהו משהו מדליק, יפה, נעים, מזמין שכיף להיות בו. בכתבה הבאה נציג את הדרכים לעשות זאת. הכל על תאורת חצר וגינה.

ניתן לחלק את תאורת החוץ או הגינה לשתי קבוצות עיקרייות :
קבוצה ראשונה זו למעשה התאורה השימושית. באזור שיושבים, אוכלים, קוראים, מארחים, רצוי שיהיו לנו לפחות שני מוקדי תאורה, כדי ליצור חפיפה ולמנוע הצללה. מצד שני, חשוב שהתאורה תיהיה פלואורסצנטית בגוון צהוב כדי ליצור הילה של תאורה ולא הקרנה של תאורה או סינוור, וליצור הרגשה הרבה יותר נעימה עם אור צהוב מאשר אור לבן, בחוץ.
קבוצה נוספת של פתרונות תאורה זו למעשה תאורת התמצאות. כל שביל הכניסה לבית, כל האזור שמוביל אותנו אל תוך הבית, במידה ויש לנו קיר, אנחנו נשתמש בגופי תאורה שיהיו צמודי קיר או שקועי קיר. רצוי להשתמש בשקועים עם נורות פלואורסצנט או עם נורות לד. יש להן אורח חיים גדול, לא צורכים הרבה חשמל, נותנים תאורה נעימה, טובה, לא מסנוורת, והתחזוקה מאד נוחה.
במידה ואין קיר, אפשר להשתמש בגופי תאורה שיהיו שקועים באדמה או על גבי עמודונים קטנים. גם כאן רצוי נורות פלואורסצנט או נורות לד.

תאורה סולרית

הרבה מאד אנשים לא חשבו מלכתחילה על כל ההכנה של תשתית החשמל מתחת לאדמה או מתחת לדשא לאזורים של תאורת האווירה. ונוצר מצב שעולה הרבה מאד כסף עכשיו להפוך הכל ולהעביר תשתית. אז הפיתרון של התאורה הסולרית הוא פיתרון מושלם.
פשוט לוקחים גוף תאורה שיש בפנים נורה או תא סולרי שקולט את השמש כל היום, ובלילה כשיש חושך הוא דולק ונותן את התאורה הרצויה. הוא לא צורך חשמל בכלל, והוא לא צריך תשתית של חשמל.

מה החסרונות של תאורה סולרית ?

העוצמה של התאורה הסולרית היא נמוכה יחסית.
אם רוצים תאורה חזקה יותר, הגודל של התא הסולרי צריך להיות גדול יותר. יש היום תאורות רחוב, תאורות כבישים, שמשתמשים בהן בתאורה סולרית.
ההשקעה הראשונית היא אמנם גבוהה יותר, אבל חוסכים בחשמל. אין צורך בכלל בחשמל ולא בתשתית חשמל.

כמה זמן זה יכול להאיר ?

הגוף מיועד להאיר בין 8 ל-10 שעות, אחרי שהוא מקבל טעינה של שמש ישירה כל היום.
גופי התאורה עם התאורה הסולרית היותר מקצועיים קולטים שמש יום שלם ומספיקים אפילו להאיר 4, 5 לילות ללא צורך בטעינה נוספת.

מהי תאורת אווירה ?

תאורת אווירה באה לידי ביטוי בצורה של תאורת הדוקרנים שמאירה את כל הצמחייה.
ברגע שאנחנו יושבים ורואים רק אזורים מסוימים מוארים, ולא רואים את מקור האור, זה עושה אווירה הרבה יותר נעימה של חלקים מוארים ולא מוארים. אפשר גם ליצור תחושה של חלל גדול יותר או של שטח גדול יותר אם אנחנו נאיר מהשטח שלנו עץ שנמצא, לצורך העניין, מחוץ למבנה שלנו. בלילה כשיש חושך אנחנו לא רואים את הגבולות של החצר שלנו. וכך החצר נהיית יותר גדולה.

חשוב מאד להתייעץ עם יועץ תאורה, לבחור את סוג הנורה המתאים ואת מבנה גוף התאורה, והכי חשוב, היכן למקם אותו.
חשוב להתאים את סוגי גופי התאורה לאזורים שבהם יש התזה. לצורך הענין, גופי תאורה שנמצאים על הקיר ואמורים להיות מוגנים רק מפני טפטוף של גשם אמורים להיות פחות מוגנים מאשר גופי תאורה שנמצאים באזור של ממטרות או שקועים ברצפה.
חשוב מאוד לזכור שגופי תאורה שעשויים מאלומיניום למעשה נפגעים באזורים שיש בהם חומרי דישון, כימיקלים, או קרבה לים. באזורים כאלה מומלץ להשתמש בגופים שעשויים מפוליקרבונט, מפליז או מנירוסטה כדי שלא נצטרך להחליף גופי תאורה או לצבוע אותם אחת לכמה חודשים.